Yüksek kalite standartlarına sahip olan poliüretan zemin kaplama özellikle orta ve ağır düzeyde mekanik ve kimyasal maddelere maruz kalınan yüzeylerin üzerine uygulanan maksimum hijyenik, sağlam ve yüksek performanslı bir yapıya sahip olan zemin kaplamadır. Pek çok işletmeler tarafından tercih edilen bu profesyonel zemin kaplamaları etkin içeriğe sahiptir.

Sıradan zemin kaplamalarından farklı olan poliüretan zemin kaplamaları daha uzun ömürlüdür. Özenli bir şekilde kullanıldığında kalitesini minimum 5 yıl boyunca koruyor. Poliüretan zemin kaplamaları ayrıca bugün daha cazip ve ek ücretsiz fiyat tarifesi üzerinden uygulanıyor. Bu bakımdan işletmeler ekonomik yönden de avantajlı oluyor.

Poliüretan Zemin Kaplamalarının Özellikleri

Poliüretan zemin kaplama birçok özelliklere sahiptir.81 ilden yoğun olarak tercih edilen bu zemin kaplama modeli kusursuz bir yüzeye sahip olması dışında yüzeylerde çeşitli nedenler sonucunda meydana gelen çatlakların kusursuz bir şekilde kamufle edilmesinde etkilidir. Poliüretan zemin kaplamalarının en önemli özelliklerinden biri de yarı esnek olması, temizliğinin son derece basit olması ve mat, parlak ya da self eveling içerikli olmasıdır. Bu nedenle poliüretan zemin kaplamaları modern ve şık bir görünüme sahiptir. Uygulandığı zeminlerin daha modern bir görünüm elde etmesini sağlar.

Poliüretan Zemin Kaplamalarının Avantajları

Beklentilere kusursuz bir şekilde çözümler sunan poliüretan zemin kaplama birçok avantajlar sunuyor. Bu zemin kaplama türü pratik bir dizayna sahip olduğundan dakikalar içerisinde uygulanabiliyor. Dolaysıyla poliüretan zemin kaplamaları birçok zemin kaplamalarından farklı olarak daha sade bir yapıya sahiptir. Poliüretan zemin kaplamalarının en temel avantajlarından biri de kimyasal maddelere karşı maksimum düzeyde direnç göstermesidir. Pek çok zemin kaplamaları kimyasal maddelere karşı direnç gösteremiyor. Bu durum beraberinde zeminlerin zarar görmesine neden oluyor.

Poliüretan Zemin Kaplamalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Poliüretan zemin kaplamaları hassas bir şekilde uygulanması üründen maksimum düzeyde başarılı neticeler alınması açısından önemlidir. Dolaysıyla bu zemin kaplamasında amatör firmalar yerine kurumsal kimlikli, profesyonel anlamda hizmet sunan inşaat firması tercih edilebilir. Poliüretan zemin kaplamalarında kaliteli işçilik hem ürün kalitesinin uzun süreli devam etmesi ve hem de müşteri memnuniyeti sağlanması açısından önemlidir. Dolaysıyla zemin kaplamasında profesyonel kadroya sahip olan firma tercih edilmelidir. Firmamızdan bu hizmeti alabilirsiniz.

Belgeler